«

»

Vrouwenverhalen in de bijbel

Vrouwenverhalen in de bijbel

Data: dinsdag 26 september, maandag 6 november, dinsdag 17 april
Tijd: 20.00 uur
Locatie: Annahuis
Meenemen: bijbel
Opgave vooraf: ja

 

Er staan talloze verhalen in de bijbel. Over mensen op zoek naar God, in gevecht met God. Mensen op zoek naar hun bestemming, grond onder de voeten. In deze groep lezen en behandelen we verhalen waarin één of meer vrouwenfiguren centraal staan: de verhalen rondom Hagar, Delila en Batseba. We lezen één verhaal per keer, kijken wat ons hieraan opvalt, of we er bepaalde associaties bij hebben. Daarna volgt er een uitgebreidere exegese (door de predikant) om de tekst zelf te laten spreken. Aan de hand van algemeen menselijke thema’s in het verhaal kunnen we dan verder samen in gesprek gaan.

We komen drie keer bij elkaar in het Annahuis:
Op 26 september buigen we ons over het verhaal van Hagar, Genesis 16 vers 1-16.
Op 6 november lezen we het verhaal van Delila, de vrouw van de nacht (Rechters 16 vers 1-22).
De bijeenkomst van 22 februari is verplaatst naar 17 april.

Neem je je bijbel mee?

Begeleiding: ds. Karolien Zwerver.

Contactpersoon: Hettie Nijhuis
Tel.: 362949 / e-mail: hettienijhuis@live.nl

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>