Terugblik demonstratie Ikebana op 10 maart

Op dinsdag 10 maart heeft Jeroen Vermaas een prachtige uitleg en demonstratie gegeven over het Japanse bloemschikken Ikebana. Bij binnenkomst stonden er al verschillende stukken klaar op schalen en vazen, allemaal verschillend van vorm en formaat. Tijdens de avond heeft Jeroen nog een paar creaties gemaakt. Het was heel boeiend. Het leek een beetje op toveren met bloemen en materiaal!

Er is een fundamenteel verschil tussen Westerse en Japanse bloemsierkunst. De westerling legt zich erop ruimte te vullen, de Japanner tracht juist ruimte te scheppen. Bij Ikebana overheerst de lijn van het arrangement, terwijl de bloem vaak alleen als kleuraccent dient, aldus Jeroen. Hij maakte met een paar simpele takken en een enkele bloem al een mooie creatie. 

Het was een fantastische avond, met veel dank aan Jeroen Vermaas voor alle tijd en energie die hij hierin heeft gestoken!