Op zoek naar de ster van Bethlehem

Op zoek naar de ster van Bethlehem

Datum:

woensdag 23 november 2022

Tijd:

19.30 tot 21.30 uur

Locatie:

Sterrenwacht Hellendoorn, Grotestraat 281 in Nijverdal

Kosten:

ca. € 7,50

Opgave vooraf:

ja

Update 26/10/2022:
Deze activiteit gaat niet door. Vanuit de werkgroep in Wijhe kregen we te horen dat de sluitingstijd voor het aanmelden richting Sterrenwacht al redelijk ver van tevoren was. Omdat er tot nu toe nog weinig aanmeldingen zijn, heeft de werkgroep in Wijhe besloten om de activiteit door te schuiven naar volgend seizoen. 

 

We gaan in Klein Salland verband naar de Sterrenwacht Hellendoorn in Nijverdal.

Het driedelige programma bestaat uit een lezing, een bezoek aan het planetarium en dan naar de koepel om bij helder weer met de telescopen naar de sterrenhemel te kijken. Kometen kunnen echt tot de verbeelding spreken. Vroeger zag men deze staartsterren, zoals ze ook wel werden genoemd, vaak als brenger van onheil. Gelukkig weten we nu beter. Wat bekend staat als de Ster van Bethlehem is zeer waarschijnlijk ook een komeet geweest. Laat u verrassen!

Let op: in de koepel kan het erg koud zijn, zorg voor warme kleding. Er zijn in totaal 50 traptreden.

Aanmelden kan via de website (zie link hierboven), e-mail: activiteiten@pknraalte.nl, of bij Alie Geerts (tel.: 06-20850785).