Excursie synagoge Enschede

Excursie synagoge Enschede

Datum:

zondag 16 april 2023

Tijd:

aanvang 15.00 uur, aanwezig zijn om 14.45 uur

Locatie:

Synagoge Enschede, Prinsestraat 14 in Enschede

Kosten:

€ 6,00 per persoon

Opgave vooraf:

ja
(uiterlijk vrijdag 31 maart)

Deze mooiste synagoge van Nederland (1928) is nog volop in gebruik als Joods gebedshuis. Sinds 1998 is het een rijksmonument, in 2000 startte een grote renovatie en na 4 jaar werd de synagoge opengesteld voor het publiek. De synagoge is van buiten een indrukwekkend geheel dankzij de koepels en de gevelbreedte van ruim 70 meter.

De rondleiding zal langs verschillende zalen en klaslokalen gaan, met glas in loodramen en mozaïeken in 20-er jaren stijl. Het hoogtepunt is wel de grote sjoel met de Heilige Ark. U hoort over de geschiedenis van het gebouw en de mensen die er al die jaren kerken.

Er is een giftshop in het restaurant, waar wij koffie of thee krijgen. Koek (koosjer) kunt u eventueel zelf kopen.

Toegang voor rolstoel is niet mogelijk zonder tillen.

Aanmelden kan via de website (zie link hierboven), e-mail: activiteiten@pknraalte.nl, of bij Alie Geerts (tel.: 06-20850785).